سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با همکاری کتابخانه فرهنگسرای عطار نیشابوری کار خوبی را آغاز کردهاند.

در جشنواره تولید کتابهای صوتی که انگار این دفعه سومیست که در حال برگزاری است شهروندان نشویق به خواندن کتاب و ضبط صدایشان برای تولید کتابهای صوتی برای کودکان و نوجوانان نابینا میشوند.

در شعار این جشنوار اینگونه آمده است:

بیایید با برداشتن چند گام، نعمت و لذت خواندن کتابها را به کودکان نابینا اهدا کرده و با صدای خود جهان را برای آنها نقاشی کنیم.

علاقمندان می توانند با مراجعه به تارنمای جشنواره به آدرس www.ketabkhanimajazi.ir با انتخاب یک یا چندین کتاب از میان کتاب­های معرفی شده در تارنما و بلندخوانی آن کتاب­ها در محیطی مناسب، فایل ضبط شده خود را از طریق تارنما به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

این جشنواره از ۳۰ خرداد ۹۵ آغاز شده و تا پایان آذرماه همچنان ادامه دارد.

حسن آذری، دبیر سومین جشنواره تولید کتابهای صوتی کودکان،  نوجوانان و نابینایان، شیوه شرکت در بخشهای مختلف این جشنواره را اعلام کرد:

داوطلبان و علاقمندان برای شرکت در سومین جشنواره تولید کتابهای صوتی، ابتدا به سایت جشنواره مراجعه کرده و ثبتنام کنند. پس از ثبتنام، کتاب یا کتابهای مناسب گروه سنی کودکان و نوجوانان و بخصوص نابینایان را نتخاب کرده، و آن کتابها را در خانه ، استودیو و یا هر مکان مناسب دیگری، بازخوانی  و صدای خود را ضبط کنند. سپس فایل تولید شده را از طریق سایت جشنواره یا شماره تلگرام اعلام شده در سایت(۰۹۱۹۷۷۴۳۳۴۸) به دبیرخانه ارسال کنند. وی افزود: سومین جشنواره تولید کتابهای صوتی کودکان،نوجوانان و نابینایان در بخشهای مختلفی از جمله بخش اصلی،بخش جنبی یا جمع آوری افسانهها و متلهای محلی، بخش قصص قرآنی، دفاع مقدس و خانواده برگزار می شود. وی گفت: علاقمندان با یکبار ثبتنام میتوانند در هر بخشی از این جشنواره به صورت دلخواه شرکت کنند. وی افزود:جوایز و هدایای برگزیدگان این جشنواره، در مراسم اختتامیه که با حضور هیئت داوران،هنرمندان، شرکت کنندگان و مدیران فرهنگی هنری برگزار خواهد شد، اهدا می شود.

screen-shot-2016-10-15-at-11-12-12-am

مطالب بیشتری نیست