هفته‌نامه صدا، این هفته را با قطعی تازه شروع کرد. قطعی که موسوم به هفته‌نامه‌ای است. محمد قوچانی که شنبه نوشته بود می‌خواهد به یک روزنامه‌نویسی سنتی بازگردد و از بیماری مطالب گفتگومحور، که خودش هم به آن مبتلاست، دوری کند، در این سری تازه هفته‌نامه صدا یک «گاف» تازه داده است.

گاف تازه مجله صدا البته اول توسط خود سردبیر فاش شد. او به سرعت پس از پخش شدن این مجله، از یکی از مطالب آن برائت جست. مطلبی که در آن رئیس جمهور پیشین به رابین‌هود تشبیه شده و تعابیر گوناگونی از جمله با شبیه‌سازی کارتونی و کاراکترهایی مثل هاچ زنبور عسل، گالیله و … درج شده است.

محمد قوچانی، سردبیر هفته‌نامه صدا و مدیر انبوهی از مجلات از جمله مجله‌ مهرنامه، سیاست‌نامه، تجربه و … در اطلاعیه‌اش، اعلام کرد فعلا هفته‌نامه صدا را به نشانه حسن نیت منتشر نخواهد کرد.

قوچانی گفته است: «این مطلب در بیرون تحریریه صدا توسط یکی از طنزنویسان نشریه توقیف شده قانون نوشته شده است. نشریه‌ای که صفحات طنزی به نام بی‌قانون داشت و به علت مطالبی از این دست توقیف شده بود.»

سردبیر هفته‌نامه صدا، خود تبدیل به شاکی نویسنده این مطلب طنز تبدیل شده است، این در حالی است که این نوع نگارش را می‌توان به نوعی مسئولیت‌گریزی رسانه‌ای دانست. او می‌گوید: «قطعا اگر شائبه‌ای از توهین و عدم نزاکت در این مطلب وجود دارد، ما از آن برائت می‌جوییم و ضمن عذرخواهی از مردم اعلام می‌کنیم از ساحت نشریه‌ای مانند صدا که سه سال است در چارچوب قانون منتشر می‌شود چنین موضعی دور است و ما از این وضع ناراحتیم و با نویسنده مطلب مذکور نیز قطع همکاری می‌کنیم و حتی یک مطلب دیگر نیز از وی در نشریات هم میهن منتشر نخواهیم کرد. این مطلب هم به دفتر مجله ارسال شده بود و همان‌طور که گفتم تحریریه صدا در تولید آن نقش نداشت.»

محمد قوچانی درباره برخوردهای احمالی نهادهای نظارتی گفته است هنوز تذکری دریاتف نکرده‌ایم. «اما قبل از هرگونه تذکری از ناحیه مقام‌های قضایی یا امنیتی، ما حاضریم برای اثبات این که سوء نیت نداریم و در واقع می‌خواهیم در چارچوب اخلاق و قانون و اعتقاداتمان عمل کنیم در همین راستا فعلا تا اطلاع ثانوی از انتشار نشریه صدا خودداری می‌کنیم تا زمانی که ساز و کاری برای جلوگیری از تکرار این اتفاقات طراحی کنیم.»

مجله صدا، به محمد عطریانفر و غلامحسین کرباسچی نزدیک است.

مطالب بیشتری نیست