محسن پیرهادی، عضو شورای شهر تهران نسبت به توییت جنجالی رحمت‌الله حافظی درباره بیمارستان پروفسور سمیعی، در منطقه ۲۲ تهران، واکنش نشان داده و گفته سیاسی کردن بحث‌ّای مربوط به سلامت و زندگی مردم، نه دنیا دارد و نه آخرت. او این را نتیجه ائتلافی دانسته که نانوشته بین رحمت‌الله حافظی و اصلاح‌طلبان تندرو برای تخریب قالیباف به وجود آمده است.

توییت رحمت‌الله حافظی و واکنش توییتری‌ها به آن را این‌جا بخوانید.

پاسخ دفتر شهردار تهران را این‌جا بخوانید.

زهرا مشیر را بیشتر بشناسید. او همسر و مشاور شهردار تهران، قالیباف است.

آنچه آقای حافظی در توئیت آخر خود به آن اشاره کرده اند زمینی است که برای ساخت بیمارستان پروفسور سمیعی که افتخار هر ایرانی است و البته خیریه و وقف عام است اختصاص یافته و آقای قالیباف صرفا فراهم کننده تسهیلات آن برای ایجاد این بیمارستان بزرگ بوده است و خود کمترین سهمی در آن ندارد. نکته مهم دیگر اینکه کمک به بیمارستان مغز و اعصاب خیریه امام رضا مصوبه شورای شهر دارد، همانطور که کمک به مرکز تحقیقات، پیشگیری و درمان سرطان با مسئولیت خانم فاطمه هاشمی رفسنجانی نیز مصوبه شورای شهری را دارد که بنده و برخی اصولگرایانی که با خانواده آقای هاشمی اختلاف نظر سیاسی هم داریم به آن رأی دادیم و بنده نیز به عنوان موافق، دفاع کردم. سیاسی کردن بحث های اینچنینی که با سلامت و زندگی مردم ارتباط مستقیم خواهد داشت نه دنیا دارد نه آخرت.

حدود یکسال است که ائتلافی نانوشته بین آقای رحمت الله حافظی و اصلاح طلبان تندرو برای تخریب محمدباقر قالیباف به وجود آمده است. باتوجه به شناخت چند ساله ای که از ایشان پیدا کرده ام می توانم دلیل شاذ گویی های او را این بدانم که او می کوشد با ژست های آنچنانی بحث هایی غیر منصفانه و غیر کارشناسی را با پوسته ای به ظاهر زیبا در شورای شهر مطرح کند. یقین دارم آقای حافظی بهتر از هرکسی از حقیقت آگاهی دارد اما متاسفانه گرفتار بازی های سیاسی شده و ترجیح میدهد در جهت موافق نسیم برخی رسانه های خاص حرکت کند. امیدوارم ایشان بتوانند بین مسائل صرفا سیاسی با مسائل اجتماعی تفکیک مناسبی قائل شوند تا منافع مردم لطمه نخورد.

مطالب بیشتری نیست