وقتی بحث محلههای بالا و پایین شهر میشود، تفاوت آدم‌ها فقط در محل زندگی، نوع پوشش، خانه های آنچنانی و ماشینهای لوکس خلاصه نمیشود، حتی نوع تفریحات هم در محلههای شمال شهر تهران با محلههای جنوبیتر متفاوت است.

اگر تفریح جوانان شمال شهر چرخ زدن در مراکز خرید لوکس و خریدهای آن چنانی است، اگر جمع شدنها و رفتن به رستورانهای آنچنانی در میانشان تفریح است، اگر دور دور کردن و چرخ زدن در خیابانهای بالای شهر تفریح حساب میشود در میان جوانان جنوب شهر نوع و سطح تفریحات کاملا متفاوت است.

یکی از تفریحاتی که بین دختران جنوب و شمال شهر مشترک است پاساژگردی و خرید است با این تفاوت که در شمال تهران مراکز خرید، محل رقابت برندها و خریدهای میلیونی است اما در مناطق پایین تر پاساژ فلسفه دیگری دارد. جوانان جنوب شهر برای گذران اوقات فراغت خود به ویژه آخر هفته ها چرخیدن در مراکز خرید را بزرگترین و ارزانترین تفریح خود نام می برند.

کوچه برلن و کوچه مهران برای دختران جوان آن محلهها محل تفریح هستند.

کوچه برلن

بعضی از جوانان برای تفریح هم شده به این محله آمده و همین‌طور پشت سر هم لباس‌های عروس را برای سرگرمی پرو می‌کنند و می‌خندند و لباس‌ عروس‌پوشیده، عکسهایشان را در اینستاگرام و شبکه‌های اجتماعی می‌گذارند و لایک می‌گیرند.

کوچه مهران

بعضی رسانه ها هم از  جمعه بازار سگ فروشان تا مسابقات کفتربازی به عنوان تفریحات بچه‌ پایین‌شهری‌های تهران نام می‌برند. هفت‌صبح در این باره نوشته است که هر جمعه نزدیک شوش و در محله دروازه غار به صورت غیرقانونی برپا میشود و در آن انواع سگ های خانگی و نگهبان تا گربه و طوطی و انواع پرندگان و حتی همستر و خارپشت با مبالغ عجیب خرید و فروش می شوند.

نینجا رنجرز

تفریح دیگری که دختران جنوب شهر را هم به خود جذب کرده، ورزشی است که در سه راه آذری و خیابان ۳۰ متری جی رواج یافته است. این ورزش نینجا رنجرز نام دارد.

اگر پیش‌تر در تهران‌مدیا خوانده باشید، می‌بینید که در آن زمان قدیم، جنوب شهر تهران به واسطه شهر ری، نزدیکی به مراکز زیارتی و سیاحتی، مورد توجه بود اما حالا پوسته جدیدی از شهر در حال شکل‌گیری در آن مناطق است.

مطالب بیشتری نیست