فرمانده انتظامی شرق استان تهران گفت: اگر چه عوامل مختلفی در وقوع یک تصادف دخیل هستند، اما بر اساس آمارها، عامل انسانی در وقوع بسیاری از تصادفات نقش مهم را ایفا می کند.

سردار عبدالرضا ناظری در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به این نکته که عوامل انسانی درصد قابل توجهی از تصادفات را شامل می شود، اظهار داشت: اگر چه عوامل مختلفی در وقوع یک تصادف وجود دارد، اما بر اساس آمارها، عامل انسانی در وقوع بسیاری از تصادفات نقش مهم را ایفا می کند.

فرمانده انتظامی ویژه شرق استان تهران با تأکید بر این نکته که با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی می توان درصد عوامل انسانی را در وقوع تصادفات کاهش داد، افزود: بدون تردید رعایت قوانین و مقررات راهنمایی ورانندگی ضامن سلامت مردم و رانندگان است.

وی با تشریح مهم ترین دلایل تصادفات در محورهای مواصلاتی ادامه داد: سبقت غیر مجاز، سرعت غیرمجاز، عدم توجه به جلو و انحراف به چپ از جمله عوامل تصادفات است که رانندگان با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی ورانندگی می توانند درصد اتفاقات ناگوار در جاده ها را کاهش دهند.

فرمانده انتظامی شرق استان تهران اضافه کرد: بدون تردید غفلت از قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و انجام حرکات خطرناک در جاده ها و محورها می تواند پشیمانی به همراه آورده و حوادث ناگوار و دردناکی را رقم بزند.

وی عنوان کرد: پلیس در محورهای مختلف حضور داشته و به وظیفه خود عمل می کند اما بدون همکاری مردم و رانندگان، نمی توان به اهداف از پیش تعیین شده دست پیدا کرد.

فرمانده انتظامی شرق استان تهران با اشاره به اهمیت آموزش فرهنگ ترافیک بیان داشت: آموزش فرهنگ ترافیک با استفاده از ظرفیت رسانه های دیداری و شنیداری بویژه رسانه ملی می تواند در آگاه سازی هر چه بیشتر رانندگان و مردم موثر باشد.

ناظری با تأکید بر ضرورت گسترش آموزش همگانی قوانین راهنمایی و رانندگی به آینده سازان ایران اسلامی افزود: باید قوانین و مقررات راهنمایی ورانندگی از سنین کودکی به آینده سازان کشور آموزش داده شود و به همین خاطر پلیس در مدارس حاضر شده و به وظیفه خود در این زمینه عمل می کند.

فرمانده انتظامی شرق استان تهران با تشریح دیگر عوامل بروز تصادفات رانندگی گفت: وسایل نقلیه و جاده ها نیز در وقوع تصادفات موثر هستند اما اگر عامل انسانی کنترل شود، از بسیاری از حوادث ناگوار جلوگیری به عمل می آید.

وی نهادینه کردن فرهنگ احترام به قوانین راهنمایی و رانندگی را بسیار مهم دانست و تأکید کرد: بدون تردید باید به سمت و سویی حرکت کنیم که فرهنگ احترام به قوانین و مقررات راهنمایی ورانندگی در همه مردم نهادینه شود.

مطالب بیشتری نیست