ابوالفضل باقرنیا امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج اظهار داشت: یکی از اصلی‌ترین مشکلات مردم استان البرز، ترافیک بسیار سنگین در آزادراه تهران ـ کرج است.

وی افزود: هر روز شاهد ترافیک‌های چند ساعته و هدر رفتن وقت، انرژی و پول مردم و دولت در این محور هستیم و باید هرچه سریع‌تر راهکارهایی برای برون رفت از وضعیت فعلی اجرا شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز تصریح کرد: در همین رابطه دولت طرح امتداد آزادراه همت به کرج را در دستور کار قرار دارد که بخشی از این پروژه افتتاح شده و باقی مانده مسیر نیز به طور قطع در سال آینده به بهره‌ّبرداری می‌رسد.

باقرنیا گفت: یکی از اصلی‌ترین دلایل ترافیک سنگین در آزادراه تهران – کرج، مربوط به پل فردیس بوده و در این محدوده، خودروهایی که قصد عزیمت به فردیس و یا ملارد را دارند، مجبور به ورود به شهر کرج و عبور از میدان کرج هستند.

وی بیان داشت‌: به همین دلیل طرح احداث خط جنوبی پروژه همت به سمت ملارد که از شهرستان فردیس نیز عبور می‌کند به هیأت دولت داده شد و خوشبختانه با احداث این پروژه موافق گردید.

مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز افزود: احداث این پروژه که هم اکنون در مرحله برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار قرار دارد، بیش از ۲۲۰ میلیارد تومان هزینه در بر خواهد داشت.

باقرنیا ادامه داد: در صورت احداث خط جنوبی پروژه همت، خودروهایی که قصد رسیدن به شهرستان‌های فردیس و ملارد را دارند، دیگر نیازی نیست تا پل فردس و میدان کرج به حرکت خود ادامه داده و در طول مسیر و با استفاده از این خط به مقصد می‌رسند.

وی تاکید کرد: به طور قطع با تکمیل طرح فوق، بخش مهمی از ترافیک آزادراه تهران – کرج به ویژه در محدوده پل فردیس کاهش می‌یابد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز افزود: در حال حاضر تمرکز و جدیت بسیار خوبی از سوی دولت و همچنین مدیران استان البرز برای تکمیل پروژه امتداد آزادراه همت به کرج را شاهد هستیم و به طور قطع سال آینده مردم شاهد بهره‌برداری از این پروژه بسیار مهم در حوزه حمل و نقل خواهند بود.

مطالب بیشتری نیست