مهدی چمران در گفتگو با خبرنگار شهری تهران نیوز، با اشاره به ترافیکهای سنگین ایجاد شده در هفته های اخیر گفت: به دلیل کوتاه بودن روزه ها در این ایام سال از ساعت دو الی ۵ بعدظهر با تعطیلی مراکز ازدحام زیادی را در شهر مشاهده می کنیم حال اگر باراندگی و یا چند نمایشگاه هم در شهر دایر شود بر فشار بار ترافیکی شهر تهران می افزاید.

چمران با بیان اینکه ترافیک شهر تهران بهم پیوسته است اظهار کرد: اگر یک نقطه از شهر ترافیک ایجاد شود تمام نقاط را در بر می گیرد.

رئیس شورای شهر تهران کمبود وسایل نقلیه عمومی را مبنای اصلی در بحث ترافیک عنوان کرد و افزود: سال گذشته ۷هزار دستگاه اتوبوس برای حمل و نقل استفاده می شد ولی امسال ۶هزار وجود دارد که از این تعداد ۱۰۰۰دستگاه فرسوده است و باید از خطوط خارج شود.

وی در رابطه با مترو خاطر نشان کرد: در حال انجام کارهای مقدماتی برای باز شدن فاینانس مترو هستیم و حداقل دو سال دیگر طول می کشد تا مقدمات آن برای منتاژ قطار و ورود آن ها به خطوط صورت گیرد.

چمران با انتقاد ازمکان برگزاری نمایشگاه الکامپ در نمایشگاه های بین المللی تهران تصریح کرد: این نمایشگاه جزو یکی از نمایشگاه های پر ازدحام می باشد و در این باره به نعمت زاده وزیر صنعت و اسپندی معاون وی تذکر دادیم و طبق یک تفاهم نامه که سال ۸۳بسته شده بود قرار بر این شد که به تدریج نمایشگاه ها به شهر آفتاب انتقال داده شود در صورت عدم همکاری با کمک رسانه ها و زنجیره مردمی اقدام خواهیم کرد.

 

بیست و دومین نمایشگاه بین المللی الکترونیک، کامپیوتر، تجارت الکترونیکی (نمایشگاه الکامپ) قرار است از ۲۵ آذر تا ۲۹ در محل برگزاری نمایشگاه های بین المللی شهر تهران برگزار شود.

تفاهمنامه شهرداری تهران و وزارت صنعت و معدن در مورد عدم‌ برگزاری نمایشگاه‌های پرمخاطب یا برگزاری همزمان چند نمایشگاه  توان اجرایی لازم را ندارد چه آنکه هفته گذشته ۵نمایشگاه به‌طور همزمان در محل دائمی نمایشگاه‌ها برپاشد. این در حالی است که مسئولان برای سال‌جاری ۸۵عنوان نمایشگاه را انتخاب و در تقویم برگزاری‌ها ثبت کرده‌اند. در نبود ابزارهای قانونی و عدم‌پایبندی به اینگونه تفاهمات است که مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران پس از آنکه بارها به مسئولان درباره تبعات منفی ترافیکی و حتی امنیتی برگزاری نمایشگاه بین‌المللی سئول تذکر داد و به نتیجه نرسید به ناچار بحث تشکیل زنجیره انسانی دراطراف نمایشگاه بین‌المللی درصورت ادامه این روند را مطرح ساخت.

مطالب بیشتری نیست