به گزارش ایسنا، محمد حقانی رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران در مورد وضعیت مگس‌های سفید با بیان این که به راحتی می‌توان رشد مگس‌های سفید را کنترل کرد، گفت: نگاهی گذرا به بیولوژیک و شیوه زندگی این آفت نشان می‌دهد که مبارزه با مگس‌های سفید با سم‌پاشی به موقع بسیار آسان خواهد بود.

وی با بیان این که سم‌پاشی زمستانه و همچنین سمپاشی مجدد در فصل بهار می‌تواند در مهار رشد مگس‌های سفید موثر باشد، تصریح کرد: درختان و درختچه‌های شهر هرساله در فصل بهار سمپاشی می‌شوند اما بر اساس بررسی‌های انجام شده لازم است تا سم‌پاشی زمستانه درختان نیز در دستور کار قرار گیرد.

وی ضمن تاکید بر استفاده از سموم ارگانیک و بی‌خطر گفت: لاروهای مگس‌های سفید همیشه روی شاخه‌ها می‌مانند و باید با سمپاشی زمستانه درختان نسبت توقف رشد آن‌ها اقدام شود تا با گرم شدن هوا رشدشان سریع نشود و شاهد افزایش چشم‌گیر آنها در معابر نباشیم.

طبق این گزارش، چند سالی است که مگس‌های سفید یا همان عسلک و سفیدبالک‌ها مهمان پایتخت شده‌اند و با این که با اقدامات زیادی در راستای مهار این مگس‌ها انجام شده است اما همچنان با گرم شدن هوا دوباره عرصه را بر مردم تنگ می‌کنند.

مطالب بیشتری نیست