به گزارش میزان، سردار محمدرضا مهماندار گفت: بیش از ۴میلیون خودرو در تهران شماره گذاری شده و علاوه بر این تعداد خودرو روزانه ۲۰تا ۲۵درصد خودروهای موجود از شهرهای اقماری وارد تهران می‌شوند.

وی افزود: سال ٨٣ حدود ۱۴میلیون سفر را روزانه در تهران شاهد بودیم اما اکنون این میزان به ۱۸ میلیون سفر رسیده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهر تهران با اشاره به سهم حمل و نقل عمومی در جا به جایی شهروندان اظهار کرد: سهم حمل و نقل عمرمی سال ۸۴ در جا به جایی شهروندان۵۰ درصد بود و اکنون این میزان به ۶۰درصد رسیده است.

مهماندار در واکنش به مباحث مطرح شده پیرامون قفل شدن شهر تهران در پی ترافیک تصریح کرد: نمی‌توان به تمام ترافیک ایجاد شده در تهران عنوان قفل شدن را داد و درخواست ما این است که مردم از واژه قفل شدن پایتخت استفاده نکنند.

وی با اشاره به فیلم منتشر شده از سر خوردگی چند خودرو در یکی از خیابان‌های شمال شهر تهران گفت: پس از انتشار فیلم سرخوردگی خودرو‌ها در شمال شهر تهران، مردم از شهرداری و پلیس به خاطر کم کاری ایراد گرفتند اما شهروندان باید خود نیز احساس مسئولیت داشته و زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.

رئیس پلیس راهور تهران با تاکید بر اینکه نمی‌توان تهران را با روش سنتی اداره کرد گفت: باید از سیستم‌های نوین در کنترل خودرو‌ها استفاده کرد.

مطالب بیشتری نیست