به گزارش تیتر شهر: از تهران که خارج می‌شوید،‌‌ همان ابتدای جاده قدیم ساوه محله‌ای وجود دارد به نام صالحیه یا صالح آباد. محله‌ای که جزو حاشه‌های تهران محسوب می‌شود و ساکنان آن از نقاط مختلف کشور دور هم جمع شده‌اند.
اهالی این منطقه از تهران با فقر امکانات دست و پنجه نرم می‌کنند و در کنار آن با موضوعی دیگر که امنیتشان را به خطر انداخته روبرو هستند.
در منطقه صالحیه فاصله مابین شهرک گلستان و صالح آباد، زمین‌های خاکی پهناوری وجود دارد که بیشتر از زمین خاکی به آن‌ها می‌توان بیابان لقب داد.
معصومه زن می‌انسالی که ساکن این منطقه است به مانند سایر اهالی از لفظ بیابان برای این زمین‌ها استفاده می‌کند و در ادامه از وجود معتادان متجاهر در این زمین‌ها می‌نالد.
با توجه به درخواست اهالی سفری کوتاه به این منطقه از تهران در جنوب غرب پایتخت داشتیم. محلی که اکنون بیابان‌های آن محل تجمع معتادان متجاهر شده است.
در اطراف میدان سعدی و کمی پایین‌تر در حاشیه ۳۰ متری گلستان زمین‌های زیادی وجود دارد که‌‌ رها شده‌اند و در آن نه ساخت و سازی شده و نه درختی وجود دارد. در این زمین‌ها حتی کشاورزی هم نمی‌شود.
همین مسئله سبب شده تا زمین‌های خاکی بهترین محل برای معتادان متجاهر باشد. آن‌ها حتی برای خود چادر پربا کرده و آزادانه در شهرک کوچک خود، مواد خرید و فروش و مصرف می‌کنند.
با افزایش تعداد معتادان متجاهر آمار سرقت‌های خرد در منطقه نیز افزایش یافته چرا که به گفته عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور، معتادان متجاهر برای تامین پول مواد دست به سرقت‌های خرد می‌زنند.
اکنون مردم این منطقه محروم از استان تهران، با مشکلی بزرگ‌تر از فقر امکانات روبرو شده است. مشکلی که سبب شده تا امثال معصومه از بیرون رفتن فرزندانش بهراسد.
او در این ارتباط می‌گوید: دو تا پسر ۱۷ و ۱۸ ساله و یه دختر ۱۴ ساله دارم. از وقتی مدرسه می‌روند تا به خانه بازگردند، دلم هزار راه می‌رود. آخه سال پیش بود که همین معتاد‌ها پسر همسایه‌مان را کتک زده و هرچی همراهش بود دزدیده بودند.
حرف‌های معصومه را اکبر از ریش سفیدان محل کامل می‌کند و می‌گوید: چند بار تماس گرفتیم که آقا بیایید این معتاد‌ها را جمع کنید اما هیچ اتفاقی نیفتاد. ما مجبوریم شب‌ها داخل خودرو‌هایمان بخواهیم از ترس اینکه یک وقت به سرقت نرود.
آنچنان که اکبر می‌گوید، معتادان حاضر در بیابان‌های صالحیه بیشترشان از مناطق دیگر به این محل کوچ کرده‌اند در تمام این چند سال که به صالحیه امده‌اند، از تعدادشان کم که نشده هیچ، روز به روز زیاد‌تر شده‌اند.
فاطمه از دیگر مادرانی که دلشوره فرزندانشان را دارد گفت: هفته پیش بچه ۸ ساله‌ام برای بازی به خیابان رفت و او را هنگامی که داشت با سرنگ معتاد‌ها که‌‌ رها کرده بودن در کف خیابان بازی می‌کرد دیدم. خدا رحم کرد که سوزن سرنگ به دستش نرفته بود.
فاطمه از مسئولان در خواست کرد تا به فکر نسل آینده‌ای که در این محله در حال بزرگ شدن است، باشند چرا که آن‌ها هر روز معتادان را هنگام مصرف مواد، دعوا بر سر مواد و یا اوردوز مشاهده می‌کنند.
اکبر در این ارتباط گفت: دو ماه پیش وقتی داشتم همراه پسرم جایی می‌رفتم دیدم که یکی از همین معتاد‌ها افتاده وسط خیابان. به پلیس زنگ زدیم و معلوم شد که زنده نیست. نمی‌دانم نوه‌هایم اگر این صحنه را می‌دیدند چه می‌کردند.
اتفاقات ناگواری در صالحیه در حال رخ دادن است که نیاز دارد از سوی مسئولان به آن رسیدگی شود. امید است با درایت مسئولان مشکلات این منطقه از تهران حل شود تا لااقل در نبود امکانات، جان مردم به خطر نیفتد.

مطالب بیشتری نیست