زهرا (ترانه) یلدا، دانش‌آموخته دکتری معماری و شهرسازی از دانشگاه پلی تکنیک تورینو و دانشگاه پاریس ۸ است. او چهره‌ای سیاسی نبوده ولی این بار در شورای شهر تهران، برای انتخابات کاندیداتوری خود را اعلام کرده است.

از او مقاله‌ها و نظریه‌هایی در باب مدیریت شهری، سیاست‌های شهری و همچنین شهرسازی در دسترس است. در مجلات شهرسازی و معماری، سایت‌های معماری و رسانه‌ها فعال بوده است.

او پس از آن که ۳۰ سال، در حوزه شهرسازی فعال و یک معمار آزاد بوده است، تصمیم گرفته نگاه خود را به شهر، به صورت اجتماعی‌تر دنبال کند. او می‌گوید می‌خواهد به ارزش‌های موجود در شهر بپردازد و مدافع بافت‌های قدیم و هر چیزی است که در شهر زیباست. او طی ماه‌ها و سال‌های اخیر اما با قشر دیگری هم ارتباط داشته و می‌خواهد آن را گسترش دهد. افرادی که دخالتشان در شهر تاثیر گذار است.

حالا آن‌طور که ریحانه طراوتی در توییتر خود و ترانه یلدا (زهرا یلدا) در تلگرام خود نوشته، صلاحیت او برای انتخابات شورای شهر تایید شده و پیامک مربوطه را دریافت کرده است.

ترانه یلدا حالا می‌خواهد انگار وارد فضای سوم شود. خود، به یکی از آن‌هایی تبدیل شود که دخالتشان در شهر، تاثیرگذاری بیشتری دارد.

از او اظهار نظر سیاسی در دسترس نیست، و هنوز مشخص نیست آیا به سمت فهرست اصلاح‌طلبانه خواهد رفت یا اصول‌گرایی، یا آن‌که در جای درست‌تری، به صورت مستقل تر و کارشناسانه حضور خواهد داشت. نظر شما درباره حضور چنین افرادی در انتخابات چیست؟

پیشنویس برنامه‌ها و دیدگاه‌های انتخاباتی شورای شهر تهران ترانه یلدا را با کلیک روی این‌جا بخوانید.
(عکس: ریحانه طراوتی)

مطالب بیشتری نیست