میزان‌نیوز خبر داده است که ساعت ۹ و ربع صبح روز دوم اردیبهشت فوت مشکوک یک مرد از بیمارستان الغدیر به کلانتری ۱۳۶ فرجام اعلام شد. برابر گزارش تیم پزشکی بیمارستان ، فردی به نام علیرضا ۵۶ ساله که از ناحیه سینه و پشت سر ، به علت اصابت ضربات جسم تیز مجروح و توسط اعضای خانواده اش به بیمارستان منتقل شده بود ، با وجود انجام اقدامات درمانی و به علت شدت جراحات ، در بیمارستان فوت کرده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «قتل عمـد» و به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران ، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

همسر مقتول در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: من با پسر کوچکم خواب بودیم که ناگهان از طبقه اول سر و صدای درگیری شنیدیم. پسرم را صدا کردم که به بالا برویم که دیدم پسر بزرگترم به نام رضا ۲۳ ساله خانه نیست و شوهرم روی پتویش خونی افتاده است.

پسر کوچکتر مقتول هم با تأیید اظهارات مادرش به کارآگاهان گفت:به همراه مادرم در طبقه پائین (همکف) خواب بودیم ؛ از سر و صدای درگیری پدر و برادرم ، از خواب بیدار شدیم ؛ رفتیم به طبقه ی بالا که دیدیم پدرم خون آلود ، بر روی پتویدش افتاده و برادرم از خانه فرار کرده است.

همزمان با آغاز تحقیقات برای دستگیری رضا که پس از ارتکاب جنایت از محل متواری شده بود، کارآگاهان با ارئه مشاوره و آموزش های لازم پلیسی، از اعضای خانواده ای مقتول درخواست همکاری کردند تا در صورت امکان نسبت به معرفی رضا به پلیس آگاهی اقدام کنند.

در ساعت ۷ صبح امروز رضا به همراه برادر کوچک خود و دامادشان به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه و خودش را تسلیم کرد.

رضا در خصوص درگیری منجر به قتل پدرش به کارآگاهان گفت: مدت دو سال است که به مصرف شیشه اعتیاد دارم. روز حادثه، در حال کشیدن شیشه بودم که ناگهان پدرم بالای سرم آمد.ابتدا با صحبت قصد نصیحت مرا داشت اما من بدون توجه به حرف هایش، کار خودم را می کردم و همین موضوع باعث درگیری لفظی من و پدرم شد. ناگهان پدرم در حالیکه بسیار عصبانی شده بود ، با یک چاقو به سمتم آمد؛ پس از گرفتن چاقو ، چند ضربه به سمت او پرتاب کردم. زمانی که پدرم روی زمین افتاد ، من نیز از شدت ترس از خانه خارج شده و بلافاصله برای مخفی شدن ، نزد دوستانم رفتم تا نهایتا امروز خودم را به پلیس معرفی کردم.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم ، قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضایی صادر و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

مطالب بیشتری نیست