تهرانِِ امروز، شهر خانههای آپارتمانی است. آپارتمانهایی که متعلق به هر دوره ساخت که باشد، معمولا نمایی شبیه هم دارند. خانههای ویلایی در تهران اما هنوز هم پیدا میشود، اگر پول خوبی داشته باشید میتوانید یک خانه ویلایی را در نارمک، یوسف آباد، شهرک غرب یا حتی در خیابان فاطمی هم پیدا کنید.

برای نمونه، یک خانه در شیراز جنوبی، با ۷۸۵ متر بنا که ۳۰ سال از عمر آن میگذرد، ۱۸ میلیارد و ۵۵ میلیون تومان به فروش میرسد، یا اگر به سمت شمال تهران، نیاوران بروید، ویلای ۸۶۰ متری پیدا میکنید که ۲۰ ساله است و ۱۲ میلیارد تومان قیمت دارد.

ویلاهای خیابان ظفر «ارزان»ترند. در کوچه بابک شرقی ویلایی پیدا میشود که ۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بیشتر قیمت ندارد! ۴۹۰ متر است و ۳۰ سال از ساخت آن میگذرد.

ویلای ۴ میلیاردی میرداماد در خیابان رودبار شرقی، ۲۶۱ متر دارد و ۳۰ ساله است.

اگر ویلای ارزانتری در تهران بخواهید، صادقیه چاره راه است. در فلکه اول، ویلایی ۳۰۰ متری هست که ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان قیمت دارد و یا میتوانید کمی از تهران دور شوید و در کن، نرسیده به امامزاده شعیب، ویلایی ۱۸۰ متری را با ۳۶۰ میلیون تومان بخرید.

یک مورد اکازیون هم در این هفته به فروش میرود! ویلایی ۱۳۴ متری، در خیابان چهارم فاطمی، ۱ میلیارد و ۲۷۳ میلیون تومان قیمت دارد. اما خب، اگرچه «گوجه فرنگی در نارمک ارزانتر است»، اما ویلا در آنها، بر اساس متراژ، هم قیمت خیابان فاطمی است. در ۴۶ متری شرقی میدان ۴۰ نارمک، ویلایی ۳۰ ساله، ۲۵۱ متری به قیمت ۲ میلیارد و ۲۵۹ میلیون تومان برای فروش گذاشته شده است.

مطالب بیشتری نیست