مدیر واحد پایش و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اظهار کرد: بر اساس نتایج پیش‌بینی کیفیت هوای تهران، با توجه به احتمال وقوع پدیده گرد و غبار و افزایش نسبی غلظت ذرات معلق طی امروز انتظار می‌رود شاخص کیفیت هوای تهران روندی افزایشی داشته باشد و وضعیت کیفیت هوا در روز دوشنبه (اول خردادماه )به آستانه شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس برسد.

مریم نادری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به وضعیت کیفی هوای شهر تهران طی امروز گفت: پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، حاکی از تداوم شرایط جوی نسبتا ناپایدار در امروز است و در برخی ساعات به ویژه در بعدازظهر وزش باد نسبتا شدید ( ۵ تا ۸ متر بر ثانیه) از سمت نواحی غربی و بارش پراکنده در شبانگاه انتظار می‌رود.

وی افزود: این شرایط کمابیش در روز دوشنبه (اول خرداد) ادامه دارد و برخی ساعات همراه با وزش باد نسبتا شدید از سمت نواحی غربی خواهد بود همچنین دما کاهش نسبی خواهد یافت.

مدیر واحد پایش و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران تاکید کرد: با کاهش تدریجی میزان ناپایداری جوی در روز سه شنبه (۲ خردادماه) در برخی ساعات وزش باد مؤثر (۳ تا ۵ متر بر ثانیه) پیش بینی می‌شود.

به گفته نادری، شاخص میانگین کیفیت هوای تهران در ۱۲ ساعت گذشته ۱۲۳ و در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشته است.

مطالب بیشتری نیست