با گذشت نزدیک به دو هفته از انتخابات شورای اسلامی شهر تهران، نگاهی داریم به روند آمارهای مربوط به کلیدواژه‌های تهران در اینترنت.

با تمام تب و تاب انتخابات، در ماه گذشته آن چیزی که بیش از همه با کلیدواژه تهران مرتبط بود، نه شورای شهر تهران که دانشگاه تهران بود. پس از آن با نسبت ۱۰۰ به ۸۰، شورای شهر تهران و با نسبت ۶۵، نقشه تهران قرار دارند و سپس آثاری از بخش تهران سایت دیوار و نمایشگاه تهران دیده می‌شوند.

حال کمی به ماجرا نزدیک‌تر شویم، شورای شهر تهران به طور خاص چقدر در کانون توجه کاربران اینترنتی بوده است ؟

نمودار زیر نمایانگر ماجراست: شورای شهر تهران در آستانه انتخابات، اوجی شدید پیدا کرده و بیش از ۶ برابر توجه به خود دیده ولی حالا روزگار، از پیش از انتخابات هم ناگوارتر است.

کلمات مرتبط با شورای شهر تهران، عبارت از نتایج شورای شهر تهران، نتایج شورای شهر، لیست شورای شهر تهران، انتخابات شورای شهر تهران، نتایج انتخابات شورای شهر تهران و شورای شهر تهران ۹۶ بوده‌اند. در میان این‌ها، اثری از لیست امید یا کلماتی این چنینی نیست.

حال به طور مشخص عبارت لیست امید را جستجو می‌کنیم.

درست در روز پیش از انتخابات، رشد جستجوی لیست امید، نسبت به سابقه خودش فزونی گرفته، اما در پایان روز، دیگر کسی با شدت دنبال آن نبوده است. به نظر می‌رسد بالا رفتن ابتدایی را در نمودار باید به خاطر تهیه لیست امید در نظر گرفت که برای رای‌دهندگان یک نیاز محسوب می‌شده است. پس از آن در روز بعد از انتخابات، برای سنجیدن پیروزی این لیست، جستجوهای زیادی صورت گرفته تا احتمالا آن را با نتایج تطبیق بدهند.

حالا اما این لیست، اهمیت خود را برای مخاطب آنلاین، تقریبا، فعلا از دست داده است.

پس از تهرانی‌ها اما جالب است بدانید که شیرازی‌ها و مشهدی‌ها بوده‌اند که به دنبال لیست امید خود می‌گشته‌اند و پس از آن‌ها،‌کرجی‌ها در جدول قرار دارند.

مطالب بیشتری نیست