در بیلبوردها و خبرها، می‌خوانیم که تا چند روز دیگر، خط ۷ مترو تهران راه‌اندازی می‌شود.

این خط، عمیق‌ترین خط متروی تهران است که از شهرک امیرالمؤمنین (قصر فیروزه) و در کنار ورزشگاه تختی در جنوب شرقی تهران آغاز شده و پس از طی مسیر شرقی- غربی و تقاطع با خط یک در ایستگاه مولوی،از ایستگاه بریانک به سمت شمال متمایل می‌شود و در ایستگاه نواب با خط دو و در ایستگاه توحید با خط چهار تقاطع خواهد داشت و سپس در امتداد بزرگراه چمران ادامه پیدا می‌کند و پس از عبور از کناربرج میلاد، وارد میدان صنعت در شهرک غرب گردیده و در انتها به میدان بوستان در سعادت آباد می‌رسد.

از ۱۲ کیلومتر فاز نخست پروژه خط هفت متروی تهران با ۱۰ ایستگاه حد فاصل کمیل تا میدان صنعت تاکنون ۷۷ کیلومتر حفاری شده است. این خط دو مسیر انحرافی دارد که مسیر جنوبی از ایستگاه خیابان ری تا میدان بسیج امتداد دارد و مسیر شمالی از ایستگاه پاک نژاد تا میدان دانشگاه شهید بهشتی ادامه دارد.

ایستگاه‌ها عبارتند از: ورزشگاه تختی (محدوده شهرک امیرالمؤمنین)، بسیج (تقاطع بسیج و محلاتی)، گلها (تقاطع نبرد و محلاتی)، دهم فروردین (تقاطع دهم فروردین و محلاتی)، میدان شهید محلاتی (تقاطع امام علی و محلاتی)، مخبر (تقاطع مخبر و محلاتی)، هفده شهریور (پل هفده شهریور)، خیابان ری (خیابان ری محدوده قیام)، چهارراه مولوی، مولوی (میدان محمدیه)، وحدت اسلامی (تقاطع مولوی و وحدت اسلامی)، راه آهن (میدان راه آهن)، هلال احمر (خیابان هلال احمر محدوده گمرک و انبارنفت)، بریانک (تقاطع نواب و بریانک)، کمیل (تقاطع کمیل و نواب)، امام خمینی (پل امام خمینی)، نواب (تقاطع نواب و آذربایجان)، توحید (تقاطع آزادی و توحید)، باقرخان (تقاطع باقرخان و چمران)، پل نصر (گیشا)، پارک گفتگو، میلاد (محدوده بیمارستان میلاد و برج میلاد)، میدان صنعت، بلوار پاک نژاد (تقاطع دادمان و پاک نژاد)، بوستان (میدان کتاب)، یادگار امام (تقاطع فرحزادی و یادگارامام). ایستگاه‌های انحرافی عبارتند از: میدان بسیج (پایانه خاوران)، مبعث (محدوده هاشم‌آباد)، رضایی (خیابان منصور محدوده تیردوقلو)، طیب (محدوده خیابان طیب)، کاج (میدان کاج)، سئول (پل تقاطع سئول و چمران)، میدان دانشگاه (میدان دانشگاه شهید بهشتی).

همچنین قرار بر این‌ است این خط مترو از سمت یادگار امام به سمت دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات واقع در میدان دانشگاه در انتهای بزرگراه ستاری گسترش یابد در طرح های توسعه ای پیشرو که منتظر تصویب شورایعالی ترافیک و شهرسازی است.

خرداد امسال، محمدباقر قالیباف، پیش از آن‌که بعد از ۱۲ سال با شهرداری تهران خداحافظی کند، این خط مهم متروی تهران را افتتاح خواهد کرد.

مطالب بیشتری نیست