اگر طی ماههای گذشته به خیابانهای مرکز شهر و مناطق توریستی سر زده باشید، احتمالا متوجه گسترش هرچند اندک گردشگران خارجی در ایرا شدهاید، اما به موازات این مسئله، اماکن توریستی خاصی هم در شهر تهران در حال افزایش هستند. آهنگی کم، ولی رو به رشد.

یکی از این مراکز تازهتاسیس، کوژین است.

کوژین یا سییواینایران، مرکزی است که جرقه آن از ۲ سال پیش و یک گروه فیسبوکی زده شد. گروهی که بیشتر از ۱۰۰ هزار نفر عضو آن بودند و در نهایت در سال گذشته، توانستند خانهای برای این گروه دست و پا کنند. این «خانه» در حقیقت یک کافههاستل است که حالا در استاندارد اقامتگاههای کوچک جهان فعالیت میکند و میزبان دو گروه است: یکی توریستهای خارجی و دومی افرادی که دغدغه فعالیتهای هنری دارند.

کوژین، سعی میکند که به فضای فرهنگی و سبک زندگی میهمانان خود نزدیک شود و از این روی، آشپزخانه آن غذای گیاهی هم عرضه میکند. سعی کرده فضایی به نسبت ارزان برای توریستها فراهم کند. فضایی شامل ۵ اتاق خواب با ۱۲ تخت تکنره و سه تخت بزرگ معروف به کویین.

هر طبقه کوژین یک حمام دارد، اینترنت با سرعت بالا در آن عرضه میشود و خدمات هتلداری مثل نظافت روزانه و ماشین لباسشویی و امثال آن هم در اختیار میهمانان است. خدمات میزبانی از فرودگاه و تا فرودگاه هم برقرار است.

کوژین با نزدیکیاش به مرکز تهران، میهمانانش را در نزدیکی بازار کتاب خیابان انقلاب، موزه هنرهای معاصر و گالریهای مملو از آثار هنری، کاخ گلستان و بازار بزرگ و موزه ملی ایران توصیف میکند و برای رفتن به این مکانها، آماده راهنمایی توریستهای خارجی است.

سایت کوژین را این‌جا ببینید.

مطالب بیشتری نیست