عصر امروز حدود ساعت ۱۸ و ۱۰ دقیقه دو قطار مترو در خط دو و ایستگاه طرشت باهم برخورد کردند. براثر این برخورد ۴۸ نفر مصدوم شدند که اکثر آن‌ها به‌صورت سرپایی مداوا شدند و تنها دو نفر که به علت ترس و اضطراب ناشی از برخورد دچار مشکل شده بودند برای مراقبت بیشتر به بیمارستان اعزام شدند.

نحوه‌ی وقوع حادثه به این شکل بوده است که در مسیر غرب به شرق خط دو مترو، قطار اول به علت نقص فنی در ایستگاه طرشت متوقف بوده است که قطار دوم بدون اطلاع از توقف این قطار از پشت با آن برخورد می‌کند.

 

در اولین اظهارنظرها از سوی مقامات شهرداری معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران ضمن قبول مسئولیت و عذرخواهی از مردم بابت این حادثه اظهار داشت: باوجود سامانه‌های هوشمند هدایت مترو و با توجه به حجم و تعداد قابل‌توجه سفرهای روزانه، علت این حادثه باید به‌صورت کارشناسی و دقیق موردبررسی قرار گیرد و مطابق ضوابط مترو کمیسیون حوادث به‌فوریت تشکیل و در حال بررسی چرایی و چگونگی علت حادثه است.

مازیار حسینی همچنین اعلام کرد نیروهای مترو در تلاش‌اند تا هرچه سریع‌تر مسیر را بازگشایی کنند و فردا مسیر دوباره به حالت عادی خود بازخواهد گشت. علاوه بر این وی از تشکیل کمیته‌ای برای پیگیری حال مصدومان حادثه خبر داد.

علت نهایی حادثه و میزان خسارات مالی در دست بررسی است اما با توجه به بی‌اطلاعی قطار دوم از حضور و توقف قطار اول در ایستگاه احتمال می‌رود نقص در سیستم سیگنالینگ و کنترل خودکار قطارها علت وقوع حادثه باشد. مترو تهران مانند سایر متروهای جهان برای کنترل ترافیک خطوط خود از سامانه‌های هوشمند راهبری (CTC و ATC) بهره می‌برد که با کنترل خودکار قطارها اجازه نمی‌دهند در هر تراک بیش از یک رام قطار حضور داشته باشند. با کمک همین سیستم کنترل خودکار است که مدیریت ترافیک در خطوط پر رفت‌وآمد مترو ممکن می‌شود. بی‌اطلاع بودن راننده‌ی قطار دوم از مسدود بودن مسیر پیش‌رو نتیجه‌ی نقص در سیستم کنترل خودکار است.

خط دو مترو تهران از بعد از خط یک قدیمی‌ترین خط مترو و یکی از پر رفت‌و‌آمدترین آن‌هاست. خط دو به طول ۲۶ کیلومتر (به استثنا خطوط پایانه و پارکینگ)  با ۲۲ ایستگاه از ایستگاه فرهنگسرا واقع در خیابان جشنواره جنب فرهنگسرای اشراق تا ایستگاه تهران (صادقیه) واقع در ضلع جنوب غربی فلکه دوم صادقیه امتداد دارد و ۴۸ قطار ۷ واگنه در این خط تردد می‌کنند.

مطالب بیشتری نیست