یک کارشناس شهری در واکنش به تعلیق طرح صیانت از باغات تهران گفته است که تهران با تصمیات غلط شهری همچون فرزندی ناخلف به مادرش(البرز) لگد می زند.

بهرام فریور صدری در واکنش به تعلیق طرح صیانت از باغات تهران توسط شورای شهر و با تشبیه تهران به فرزند البرز، معتقد است که با تخریب بی رویه باغات شرایط طوری شده که تهران همچون فرزندی ناخلف به مادرش لگد می زند!

وی ادامه داد: شورای شهر یک نهاد موثر در مدیریت شهری است و با توجه به اینکه شهرداری هم با نظارت آنها فعالیت می کند، از این رو وضع هر گونه قانون و طرحی بطور مستقیم در سرنوشت شهر تاثیرگذار است و به باور من تعلیق طرح حفاظت از باغات اطراف سدهای تهران توسط شورای شهر، راه را برای اقدامات خلاف باز می گذارد و آنچه مهم است در شرایط فعلی جلوگیری از بروز تخلف و تخریب باغات و زمین ها نه در اطراف سدها بلکه در همه نقاط شهر است.

رئیس اسبق گروه معماری و شهرسازی جامعه مهندسان مشاور ایران گفت: زمانی تهران به شهر چنار و انار مشهور بود و از سمت ری به طرف دامنه های البرز رشد کرد.

فریور صدری با بیان اینکه زندگی تهران همواره به البرز وابسته بوده، افزود: اکنون متاسفانه به دلیل برج سازی و تراکم فروشی هایی که در ۲ دهه اخیر در تهران انجام شده، دره های هفت گانه منشعب از البرز از بین رفت در حالی که در جریان تدوین طرح جامع شهر تهران که حدود ۱۰ سال پیش انجام شد، کارشناسان تاکید داشتند که به این دره ها احترام گذاشته شود و به عنوان عاملی برای پیوند تهران با محیط سبز از آنها صیانت شود.

این کارشناس امور شهری، گفت: بدعت ناصواب تراکم فروشی بی رویه در تهران حتی به الگویی برای سایر شهرها و شهرداران کشور تبدیل شد و فروش باغات و تراکم به ساده ترین راه بسیاری از شهرداری های کشور برای درآمدزایی تبدیل شد.

به گزارش ایرنا، شورای اسلامی شهر تهران اخیرا طرح صیانت از باغات و زمین های پیرامون سدهای تهران را به حالت تعلیق درآورد که با انتقادات زیادی همراه شد.

مطالب بیشتری نیست