اعتراض پلاسکونشینان به روز چهارم رسید. کسبه پلاسکو در چهارمین روز اعتصاب خود با تجمع مقابل محل ساختمان فرو ریخته پلاسکو، بار دیگر خواهان رسیدگی به این پرونده شدند.

به گزارش ایسنا، مجتبی علیزاده رئیس اتحادیه پیراهن‌دوزان با اشاره به اینکه امروز (سه‌شنبه) کسبه مقابل محل ساختمان فروریخته پلاسکو جمع شده و اعتراض کرده‌اند، گفت: «طی روزهای اخیر کسبه پلاسکو مقابل شهرداری منطقه، بنیاد مستضعفان و دادستانی جمع شده و اعتراض خود را نسبت به وضعیت موجود اعلام کرده‌اند، چراکه هنوز تکلیف ساخت ساختمان جدید مشخص نیست و همچنین حتی یک نفر از کسبه پلاسکو هم موفق به دریافت وام از سوی بانک‌های مختلف نشده‌اند».


علیزاده در خصوص آخرین وضعیت کسبه پلاسکو و دلیل تجمعات چهار روزه این افراد اظهار کرد: «طی ماه‌های گذشته بسیاری از وعده‌های کوچکی که به پلاسکونشینان داده شده بود عملیاتی نشد و اکنون کسبه نگران هستند که در آینده نیز وعده‌های مهم‌تری مانند ساخت مجدد این مرکز عملیاتی نشود».
رئیس اتحادیه پیراهن‌دوزان درباره اعطای وام به کاسبان پلاسکو گفت: «در گذشته اینگونه اعلام شده بود که وام‌ها سودی ۹ درصدی خواهند داشت اما اکنون این رقم به ۱۸ درصد رسیده است».
او در ادامه تصریح کرد: « اکنون برای گرفتن وام از بانک‌ها بحث اجاره نامه مطرح شده است و با توجه به این که برخی کسبه هنوز در حال جابجایی هستند و بانک پارسیان تاکنون به هیچ یک از آنها اجاره نامه‌ای ارائه نکرده عملا امکانی برای دریافت وام وجود ندارد».


رییس اتحادیه پیراهن دوزان در عین حال به موضوع استمهال بدهی‌ها اشاره کرد و گفت: «در ارتباط با آنکه قرار بود مهلتی دو ساله برای پرداخت بدهی معوق بانکی واحدها در نظر گرفته شود هم اکنون برخی بانک‌ها مانند بانک مهر اقتصاد اینگونه اعلام می‌کنند که حتی از قوانین بانک مرکزی تبعیت نمی‌کنند. سایر بانک‌ها نیز برای مهلت در نظر گرفته شده سود در نظر می‌گیرند».

علیزاده یادآور شد: « اکنون قسط دوم مبلغ دو میلیون تومانی که قرار بود به عنوان بیمه بیکاری به این کسبه پرداخت شود واریز نشده و پرداخت آن به زمان تامین بودجه موکول شده است».
در اولین روز، معترضان به شهرداری منطقه ۱۲ مراجعه کرده و در روز دوم راهی بنیاد مستضعفان شده‌اند. پس از آن در مقابل دادستانی جمع شده و امروز هم در محل ساختمان فروریخته پلاسکو دورهم گرد آمده‌اند. بخشی از اعتراضات این کسبه به اظهارات اخیر معاون بنیاد مستضعفان باز می‌گردد که گفته بود: «اگرچه بحث مالکیت در پلاسکو عیان است اما بحث مربوط به صاحبان سرقفلی پلاسکو را مراجع قضایی مشخص خواهند کرد و هرچه مراجع قضایی و قانون تعیین کند بنیاد مستضعفان براساس آن وارد عمل خواهد شد».

مطالب بیشتری نیست