تهران در اینستاگرام، رویای رنگارنگ عکس‌ها

اینستاگرام، شبکه اجتماعی محبوبی است که این روزها بیشتر از هر شبکه دیگری، حتی تلگرام، شما را به دیدن و تماشا دعوت می‌کند.

اینستاگرام بر اساس آخرین آمارها، ماهانه ۵۰۰ میلیون کاربر فعال دارد، تقریبا ۶ برابر جمعیت فعلی ایران و بیش از ۶۰۰ برابر جمعیت شهر ما، تهران.

اما اینستاگرام این روزها فقط برای به اشتراک گذاشتن عکس‌ها کاربرد ندارد، این شبکه موبایلی-تصویری، تبدیل به فضای کسب و کار برخی مشاغل، جایی برای ارائه نمونه کارها و البته فضایی برای معرفی کشورها، شهرها و مکان‌های خاص شده است.

اما در اینستاگرام فارسی چه خبر است؟

بیشترین دنبال‌کنندگان متعلق به افراد معروف و به اصطلاح سلبریتی‌هاست. به عنوان مثال اکانت اینستاگرام بهنوش بختیاری هنرپیشه سینما و تلویزیون که بیشترین تعداد کاربر و چیزی نزدیک به ۵ میلیون هوادار آن را فالو کرده‌اند و به کاربرانش لقب ارتش بهنوشی‌ها را داده است و یا تتلیتی‌های طرفدار امیر تتلو، خواننده تقریبا زیرزمینی که بیشتر از ۳ میلیون نفر هستند.

اما رتبه دوم بیشترین فالوئرها به اکانت‌های شخصی «آدم‌های معمولی شهر» تعلق می گیرد که یا جزئی از بچه پولدارهای تهران هستند و یا تبدیل به بچه معروف‌های اینستاگرام شده‌اند که از آن جمله می‌شود اکانت شخصی «دنیا جهانبخت» را نام برد که بیش از ۲ میلیون دنبال کننده دارد.

تهران در اینستاگرام

در رتبه سوم می‌شود به معرفی شهر تهران و یا اکانت‌هایی با عنوان زندگی روزمره در تهران اشاره کرد، هشتگ #tehran در اینستاگرام ۲ میلیون و ۲۳۰ هزار عکس دارد و در کنار آن همین هشتگ اما به فارسی #تهران ۱ میلیون و ۴۵۹ هزار عکس را در خود جای داده است.

در این میان هشتگ‌هایی هم هستند که برای تهران گردی و معرفی «جاهای باحال تهران» ساخته شده‌اند: هشتگ #تهرانگردی با ۳۰ هزار و ۶۶۶ عکس در میان هشتگ‌های معرفی شهر تهران جایگاه خوبی دارد اما اکانت اینستاگرامی mustseetehran با ۱۱هزار و ۹۰۰ دنبال کننده جایگاه بهتری دارد.

در این میان هشتگ‌هایی هم مانند #tehranpic و #tehranstyle هم وجود دارند که به معرفی سبک زندگی تهرانی‌ها می‌پردازند، اما عکس‌هایی که با این هشتگ‌ها به اشتراک گذاشته می‌شوند لزوما ربطی به تهران ندارند.

هشتگ دیگری که بیشتر از ۲۰ هزار عکس را در خود دارد #tehranluxury است که در واقع در راستای همان عکس‌های بچه پولدارهای تهران کار می‌کند و عکس‌هایی از «سبک زندگی لوکس در تهران» را به اشتراک می‌گذارد.
هشتگ #tehrangram هم یکی از آن‌هایی است که بالای ۱۵ هزار عکس دارد و باز هم بیشتر به معرفی مکان‌ها و خیابان‌های تهران پرداخته است.

هشتگ دیگری هم با عنوان #تهران_قدیم به معرفی مکان‌ها و ابنیه تاریخی تهران و به اشتراک گذاری عکس‌هایی از تهران قدیم می‌پردازد که البته در رقابت با دیگر هشتگ‌ها عکس‌های این اکانت از ۵هزار فراتر نرفته است.

همه این هشتگ‌ها تنها چند مشت، نمونه از خروار بود. اگر به اینستاگرام بروید و در قسمت جستجوی آن این عبارت #tehran و یا این یکی را #تهران را وارد کنید اینستاگرام ده‌ها و شاید صدها هشتگ را درباره تهران به شما پیشنهاد خواهد داد. از امتحانش، غافل نشوید.

برای آن‌که در حال و هوای تهران در اینستاگرام باشید، اینستاگرام تهران مدیا را فالو کنید.

مطالب بیشتری نیست