تفاهمنامهای میان تهران و بلگراد امضا شد که بر اساس آن، همکاری های بسیار نزدیک و پرشتابی بین دو شهر آغاز شود.

شهردار تهران، محمدباقر قالیباف، این تفاهم نامه را بسترهای همکاری در عرصه های فرهنگی، هنری، زیرساخت شهری و خصوصا در حوزه های توریستی و حمل و نقل دانسته است.

 سینیشا مالی، شهردار بلگراد نیز گفته برای ما افتخاری است که تفاهم نامه همکاری را با شهر بزرگی همچون تهران منعقد کنیم. در روزهای گذشته این فرصت برای درک مهمان نوازی به سبک ایرانی برای من فراهم شد. همچنین از نزدیک از پروژه های شهر تهران بازدید کردم .

وی با بیان اینکه ضروری است با امضای این قرارداد، اولین گام را برای همکاری های دو طرف برداریم، تاکید کردممکن است از نظر جغرافیایی از یکدیگر دور باشیم اما دلیلی بر دوری در حوزه های فرهنگی، آموزشی و ورزشی وجود ندارد و در تمامی پروژه ها با همکاری یکدیگر موفق خواهیم بود.

شهردار بلگراد، راننده متروی تهران شد

شهردار بلگراد در ادامه با اشاره به بازدید خود از مترو، عنوان داشت: امروز این فرصت به من داده شد تا راننده قطار مترو باشم و چیزی که من را خیلی تحت تاثیر قرار داده این است که همه پیشرفت های موجود در ایران حاصل دست جوانان ایرانی است. امیدوارم بتوانیم از این دانش و تجربه استفاده کنیم.

مالی در پایان ضمن دعوت رسمی از شهردار تهران برای حضور در بلگراد، ابراز امیدواری کرد که به زودی قرارداد خواهرخواندگی بین دو شهر به امضا برسد.

بر اساس این گزارش شهردار بلگراد روز پنج شنبه وارد تهران شده و در این مدت ضمن بازدید از پروژه های مختلف شهری در پایتخت، با مدیران شهری تهران نیز دیدار و گفت و گو کرده است.

امضای تفاهم نامه میان تهران و بلگراد پس از تفاهم نامه با شهرهای بوداپست، وین و میلان؛ چهارمین تفاهم نامه بین پایتخت و شهرهای اروپایی در یک سال گذشته به شمار می رود که منجر به گسترش ارتباطات، تعاملات و همچنین انتقال تجربیات بین تهران و شهرهای اروپایی خواهد بود.

مطالب بیشتری نیست