امشب و فردا شب کنسرت های گوناگونی در تالارهای انگشت شمار شهر تهران به روی صحنه می رود. این کنسرت ها در گونه های سنتی، محلی، تلفیقی و پاپ برگزار می شود. در میان این کنسرت های آخر هفته یی چند کنسرت ویژه ی بانوان نیز به چشم می خورد.

در ادامه کنسرت هایی که امشب و فردا شب در تهران قرار است برگزار شود، معرفی می شود.

کنسرت «سیاه مشق» پوریا اخواص و علی اصغر عربشاهی

پوریا اخواص، خواننده ی جوان موسیقی اصیل ایرانی، با همراهی گروهی به سرپرستی و آهنگسازی علی اصغر عربشاهی، نوازنده ی تار، کنسرت خود را در تالار رودکی برگزار می کند. این اجرا در دو بخش در مایه ی دشتی و چهارگاه با بهره گیری از شعرهای امیر هوشنگ ابتهاج، حسین منزوی، مهدی اخوان ثالث، حافظ و عطار اجرا می شود.

نوازندگان این کنسرت عبارتند از پویان عطایی (سنتور)، حمید خوانساری (عود)، علیرضا دریایی (کمانچه)، زکریا یوسفی (سازهای کوبه یی) و علی اصغر عربشاهی (تار).

کنسرت سیاه مشق پنجشنبه (۲۵ شهریور ماه) ساعت ۲۰ در تالار رودکی اجرا می شود.

کنسرت گروه «ژیوار» (ویژه ی بانوان)

گروه «ژیوار» به سرپرستی ژیوار شیخ الاسلامی و آواز شهلا میلانی و نسرین ناصحی کنسرت خود را در دو بخش فارسی و کردی برای بانوان علاقه مند اجرا می کند.

نوازندگانی که در این کنسرت حضور دارند، عبارتند از: مهزاد خردمند (کمانچه)، دلارام زمانی (کمانچه ی آلتو)، تینا لاجوردیان (عود)، پرستو مرادی (تار)، حدیث جناتی (قانون)، آتوسا افشاری (تنبک) و ئاسو نادری (دف، دایره و بندیر). چهرزاد شیخ الاسلامی و ایده ابوطالبی نیز اجرای حرکت های آیینی را بر عهده دارند.
کنسرت گروه «ژیوار» پنجشنبه، ۲۵ شهریور ماه ساعت ۱۵ در تالار وحدت برگزار می شود.

کنسرت گروه موسیقی «اِیمان»

گروه موسیقی «اِیمان»، متشکل از عماد اجلال، آیرین تسلیمی و سهیل علیرضایی (گیتار)، مهرداد حامدی (گیتار بیس)، محسن مهاجر (گیتار الکتریک و هارمونیکا)، شهرام افتخاری (پرکاشن)، حسین عالی زاده (درامز)، میلاد آقایی (پیانو)، رکسانا آقا محمدی، پریناز خطیب، ریحانه آذریان و فاطمه علیزاده (گروه کر)، ۲۵ شهریور ماه در تالار برج آزادی به روی صحنه می روند. سرپرستی این گروه بر عهده ی عماد اجلال است و کیان کردستانی خواننده ی این کنسرت خواهد بود.
کنسرت گروه «اِمیان» پنجشنبه، ۲۵ شهریور ماه ساعت ۲۰ در تالار برج آزادی برگزار می شود.

کنسرت گروه «روناک»

دیگر اجرای امشب، کنسرت محلی گروه «روناک» است. این گروه به سرپرستی کیوان علیمحمدی و با همراهی ۹ خواننده ی موسیقی های سنتی، گیلکی، بلوچی، خراسانی، آذری، کردی، بختیاری، جنوبی و لری در تالار وحدت به روی صحنه می رود.
کنسرت گروه «روناک» ۲۵ شهریور ماه ساعت ۲۱:۳۰ در تالار وحدت برگزار می شود.

کنسرت سیمین غانم (ویژه ی بانوان)

دیگر کنسرتی که در این آخر هفته برای بانوان برگزار می شود، کنسرت سیمین غانم، خواننده ی قدیمی موسیقی ایران است که با همراهی گروهش، جمعه در تالار وحدت به روی صحنه می رود.
فروغ فضلی (پیانو)، نیاز پورمحمدعلی لاهرودی (ویلون)، نیلوفر ابراهیمی (فلوت)، آرمینا جعفری (درامز) و سارا احمدی (دف)، نوازندگانی هستند که سیمین غانم را با نوای ساز خویش همراهی می کنند.
کنسرت سیمین غانم ساعت ۱۵ روز جمعه، ۲۶ شهریور ماه در تالار وحدت، برای بانوان برگزار می شود.

کنسرت مهدی یراحی

مهدی یراحی، خواننده ی اهوازی موسیقی پاپ ایران، که آلبوم هایی چون «امپراطور» و «مثل مجسمه» با صدای وی در بازار منتشر شده، جمعه شب در سالن میلاد نمایشگاه برای هواداران خود می خواند.
کنسرت مهدی یراحی ساعت ۲۱ جمعه، ۲۶ شهریور ماه در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.

کنسرت گروه «نوشه»
گروه «نوشه» به سرپرستی نیوشا بریمانی و خوانندگی احسان کرمی، که مرداد ماه گذشته نیز کنسرت برگزار کرده بود، این بار جمعه ی ۲۶ شهریور ماه در تالار اصلی برج آزادی به روی صحنه می رود.

نوازندگان گروه نوشه عباتند از: نیوشا بریمانی (سرپرست و نوازنده ی کمانچه)، رضا لمعانی (گیتار)، مینو قاسم پور (قانون)، غزل مهدوی (پیانو)، کیوان فرشیدنیا (گیتار باس)، نیلوفر ابراهیمی (فلوت)، عسل ملک زاده (پرکاشن)، مهرناز دبیرزاده (پرکاشن) و سامان بهشتی (درامز).
کنسرت گروه «نوشه» جمعه، ۲۶ شهریور ماه ساعت ۲۱ در تالار اصلی برج آزادی برگزار می شود.

کنسرت ارکستر «عصر جدید»

ارکستر «عصر جدید» به رهبری محمدحسن حاجی امیری، جمعه در تالار ایوان شمس به روی صحنه می رود تا شماری از موسیقی های فیلم خاطره انگیز تاریخ سینما را از ساخته های آهنگسازانی چون انیو موریکونه و موریس ژار اجرا کند.
کنسرت ارکستر «عصر جدید» جمعه، ۲۶ شهریور ماه ساعت ۲۱ در تالار ایوان شمس برگزار می شود.

کنسرت داوود آزاد
داوود آزاد، نوازنده و خواننده ی موسیقی ایرانی، ۲۶ شهریور ماه گلچینی از آهنگ های خود را در کنسرت خویش اجرا خواهد کرد. نوازندگانی که آزاد را همراهی می کنند، عبارتند از: رابعه زند، جاوید ابراهیم پور، جعفر قاضی عسکر، سیاوش ولی پور، بیتا قاسمی، محسن عبادتی، علیرضا مقراضی و امیر محمد نیک منش. اجرای حرکت های سماع نیز برعهده ی بهزاد هجیر است.
کنسرت داوود آزاد جمعه، ۲۶ شهریور ماه ساعت ۲۱:۳۰ در تالار وحدت برگزار می شود.

مطالب بیشتری نیست