تهرانیها روی اینترنت، بیش از هر چیز، درباره ۳ نفر کنجکاو بودهاند. این سه نفر کیستند و چرا برای تهرانیها کنچکاویبرانگیز بودهاند؟

اولین شخص، نیلوفر خرمنیک است. او بازیگر سریال معمای شاه در نقش لیلی امیرارجمند بوده است، این بخش از سریال هنوز پخش نشده اما درگذشت نیلوفر خرم نیک در اثر جراحی، تهران را در شوکِ درگذشت یک بازیگر برد. بازیگری که شاید درگیر یک خطای پزشکی دیگر باشد. خطای پزشکی، یک ترند دیگر در جامعه تهرانی آنلاین است. موضوعی که با خبرهای مربوط به نحوه درگذشت عباس کیارستمی شروع شد و سپس با روایت فرزانه طاهری از درگذشت هوشنگ گلشیری در دهه هفتاد ادامه یافته است.

دومین شخصی که با موج جستجو در اینترنت مواجه شد، داوود رشیدی است. او که بازیگر کهنهکار تئاتر و سینما و تلویزیون بود، در همین ماه جاری درگذشت و مراسم تشییع جنازه تا حاشیهّای آن، از موضوعات مورد علاقه مردم برای پیگیری بود.

اما سومین شخص، کیمیا علیزاده است. دختر تکنواندوکار ایرانی است که در المپیک ریو، برنز گرفت و به عنوان نخستین زنی که از ایران در المپیک، مدال میگیرد نام خود را ثبت کرد. او سپس در تهران مدال خود را به شهدای گمنام تقدیم کرد.

می‌توان با مرور ترندها و جایگاه‌های هر کدام از آن‌ها در میان تهرانی‌ها، از این موضوع سخن راند که کاربرهای تهرانی، بیشتر به دنبال «درگذشتگان» رفته‌اند تا «افتخارآفرینان» و «خوشحال‌کنندگان» و این موضوع، چشم‌انداز خیلی خوبی از ذهنیات کاربران در یک ماه گذشته، در معرض دید ناظران قرار نمی‌دهد.

تهرانمدیا به صورت مرتب، ترندهای تهرانیرا در وب مرور میکند.

مطالب بیشتری نیست